Przejdź do treści

Wdrożenie Spektrum w Lokaah Banaś Spółka Jawna

Sieć sklepów orientalnych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

case study

Wiele lokalizacji a przepływ dokumentów

“Mamy sieć sklepów w całej Polsce. Większość towarów kupowana jest centralnie, ale kierownicy dysponują również  budżetem na zakupy towarów od stałych dostawców z Polski i firm lokalnych. Kompletują również różne dokumenty kosztowe związane z funkcjonowaniem punktów handlowych. W momencie przejścia na pełną księgowość zaczęliśmy szukać sposobu, aby usprawnić przesyłanie faktur towarowych i kosztowych z naszych sklepów do Centrali. Zależało nam, żeby dokumenty spływały do nas na bieżąco, a nie jak do tej pory wysyłane w całości pod koniec miesiąca. Pierwszym pomysłem było skanowanie dokumentów i wysyłanie ich drogą mailową. Było nie najgorzej, ale był to półśrodek.” (wypowiedź Klienta).

Przebieg wdrożenia

Dzięki zaangażowaniu całego działu księgowości wdrożenie systemu odbyło się wzorcowo.

Pierwszym krokiem było przygotowanie ścieżek obiegów dokumentów i ich zaimplementowanie w systemie oraz przygotowanie kierowników sklepów do skanowania dokumentów za pomocą telefonów komórkowych.

Zeskanowane dokumenty automatycznie “wpadają” do systemu. Kierownicy sklepów opisują dokumenty i  dokumenty automatycznie trafiają do centrali firmy, gdzie podlegają kontroli i są przesyłane do programu Finansowo-Księgowego.

Praca po wdrożeniu

“Wdrożenie Spektrum uporządkowało dostęp do dokumentów. Kierownicy sklepów mają obowiązek zeskanowania dokumentu w dniu, w którym dokonali zakupu. Wykorzystują do tego skanery w telefonach komórkowych. Zeskanowany dokument automatycznie jest pobierany do systemu i tam rejestrowany. Koleżanki w księgowości, w Centrali od razu mają informację o nowozarejestrowanym dokumencie. Wykorzystanie funkcji transferów dokumentów pozwala nam na łatwe lokalizowanie oryginałów dokumentów, a repozytorium zawarte w systemie daje nam możliwość przejrzenia dokumentów w dowolnym momencie.” (wypowiedź Klienta).

Spółka jawna Lokaah Tree Banaś potwierdza, że firma Netz Data sp. z o.o. przeprowadziła w naszej sieci sklepów orientalnych, zlokalizowanych na terenie całego kraju, kompleksowe wdrożenie oprogramowania do elektronicznego obiegu dokumentów - Spektrum. Czuliśmy się zaopiekowani i profesjonalnie prowadzeni przez cały proces wdrożenia systemu, od momentu zaprezentowania możliwości programu, przedstawienia wyceny, przeprowadzenia szkoleń pracowników, po obsługę i pomoc powdrożeniową. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielem firmy. Obsługa użytkowników prowadzona jest zawsze bez zwłoki, z pełnym zaangażowaniem. Sam program jest bardzo intuicyjny i sprawnie porządkuje przepływ dokumentów w naszej firmie. Podsumowując, dotychczasowa współpraca z firmą Netz Data sp. z o.o. pozwala nam zarekomendować ją jako sprawdzonego, wiarygodnego i godnego polecenia dostawcę skutecznego narzędzia, jakim jest program Spektrum.


Agata Dąbrowska

Dyrektor Operacyjny Lokaah Tree Banaś

użytkownicy
1124

użytkowników

kopiuj
320 tys.

zarejestrowanych dokumentów rocznie

faktury
90 tys.

zarejestrowanych e-faktur rocznie

licznik
99%

zadowolonych użytkowników oprogramowania


Porównaj wersje naszego oprogramowania

W łatwy sposób dopasujesz wersje oraz dodatkowe funkcjonalności do swoich potrzeb. Sprawdź listę możliwości i wariantów, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Porównaj wersje
spektrum eod

Porozmawiajmy o tym, jak Spektrum może wspomóc
działanie Twojej firmy.

Spektrum wspomaga prowadzenie biznesu generując realne oszczędności. Zapraszamy do rozmowy i prezentacji rozwiązania dostosowanego do Twoich potrzeb.

Zobacz inne przykłady wdrożeń Spektrum

Obrazek wyrózniający : Auto-Mobil Sp. z o.o.

Auto-Mobil Sp. z o.o.

Poprawa terminowości przekazywania dokumentów.

Zobacz
Obrazek wyrózniający : Romeko Marine Sp. z o.o.

Romeko Marine Sp. z o.o.

Zdigitalizowanie obiegu dokumentów w firmie.

Zobacz
Obrazek wyrózniający : KOMISJA KRAJOWA NSZZ “SOLIDARNOŚĆ”

KOMISJA KRAJOWA NSZZ “SOLIDARNOŚĆ”

Wszystkie dokumenty w jednym miejscu.

Zobacz